På lördag blir det kappsegling då vi korar Seglarträffens mästare i e-segling. Vill du ha coachning innan så var med på Christian Hardings föreläsning samma dag kl.16.00.
-
-
Uppdaterad: 19 NOV 2020 16:17
”Träffen-racet” genomförs i Virtual regatta och för att delta behöver du vara anmäld till Seglarträffen senast kl. 15.00 på fredag. Du får då en inloggningslänk i din mejl (från invitepeople) som du använder för att logga in till programpunkten ”Träffen-racet”.
Du kan ”värma upp” redan kl. 16.00 då Christian Harding ger sina bästa e-seglingstips.
- Min föreläsning handlar om något så spännande som en blandning av gaming och segling! Du kommer få lära dig hur du själv spelar, vilka likheter det finns med vanlig segling, hur man kan förbättra sin egen segling med hjälp av e-seglingen samt hur man kan använda det för att organisera sociala aktiviteter för klubbens medlemmar, säger Christian.
Välkommen!
Anmälan & info här