Hoppa till sidans innehåll

Svenska Mästare 2015


Alla svenska mästare är inbjudna till Mästarnas Mästare, 17 - 18 oktober i Båstad.

Junior SM

29er Emil Järudd/Julius Hallström, KSSS Resultat 
E-jolle kille Albin Johnsson, HjBK   Resultat 
E-jolle tjej Vilma Bobeck, BOOSS   Resultat 
Kona One Andrea Holm, KSSS  Resultat 
Laser Radial kille Wilhelm Kark, KSSS  Resultat 
Laser Radial tjej Lovisa Karlsson, GKSS  Resultat 
Laser Standard Johannes Pettersson, MoSS  Resultat 
Optimistjolle kille Eskil Jonasson, RöSS  Resultat 
Optimistjolle tjej Alice Moss, LeSS  Resultat 
RS Feva Elin Sevedag/Maja Haga, LdSS  Resultat 
Zoom 8 kille Pontus Karlsson, VäSS  Resultat 
Zoom 8 tjej Elin Ax Karjel, BOOSS Resultat

Fleetracing

2-krona Björn Sandberg/Magnus Sjögren, JKV   Resultat 
2.4mR Stellan Berlin, KSSS   Resultat 
470 Dam (OS-klass)    
470 Herr (OS-klass)    
49er Herr (OS-klass)    
49erFX Dam (OS-klass)    
505 Ebbe Rosen/Olle Wenrup, MKS  Resultat 
606 Staffan Lindberg/Emil Nordlund, Ålands SS  Resultat 
A22 Joakim Rodebäck/Christoffer Hellman/Lars Hermansson, TRASS  Resultat 
C55 Håkan Rydlöv/Krister Flygare, Skönörs BK  Resultat 
CB66 Racer Fredrik Åstrand/Christer Sörvik/Petter Axelsson, LdSS  Resultat 
Drake Stefan Winberg/Fredrik Brötell/Markus Lagerquist  Resultat 
Express Ronny Gustavsson/Viktor Planting-Bergloo/Calle Hane/Staffan Laving, Lidingö SS  Resultat 
Farr 30 Inget SM 2015   
Formula 18 Olof Berensson/Oscar Wersäll, KSSS  Resultat 
Finnjolle Herr (OS-klass) Fredrik Tegnhed, Karlstads KF  Resultat 
Formula Windsurfing Ulf Sjöstedt, RHSS   
H-båt Henrik Edman/Peder Edman/Bent Pedersen/Ida Pedersen, Malmö SS Resultat 
IF-båt Peter Berg/Olof Johnsson/Magnus Lindqvist, LdSS  Resultat 
Int One Meter Claes Brunnhage  Resultat 
Kona One Jonas Davidsson  Resultat 
Laser Standard Herr (OS-klass) Marcus Magnusson, GKSS  Resultat 
Laser Master Niklas Edler, KSSS  Resultat 
Laser Radial Dam (OS-klass) Julia Carlsson, GKSS  Resultat 
Laser Radial Herr Hugo Svensson, KSSS  Resultat 
M22 Stefan Hultgren/Mattias Edman, NySS   Resultat 
M30 Henrik Janmark/Eva Janmark/Calle Janmark  Resultat 
Melges 24 Tomas Skålén, SSÅV  Resultat 
Nacra 17 Mix (OS-klass)    
Neptunkryssare Staffan Eklund/Erik Mattsson, USS  Resultat 
Nordisk Folkbåt Rolf Uppström/Jan Aronsson/Björn Axel Johansson, Ljungskile SS  Resultat 
OK-jolle Rene Sarabia Johannsen, Malmö SS Resultat 
ORC Int Thomas Blixt, KSSS  Resultat 
Rival 22 Per Sandberg/Mattias Gustafsson/Emanuel Norrhäll/Fredrik Edberg, NYSS  Resultat 
RS 200 Marcus Westerlind/Mikael Björndahl, KKKK  Resultat 
RS 500 Martin Johansson/Axel Johansson, SSKa  Resultat 
Smaragd Johan Davidsson/Christer Ek/Håkan Häggström, LdSS  Resultat 
Snipe Lucas Örn/Axel Edvall, GKSS 
Speed (Windsurfing) Anders Björkqvist, TVK  Resultat 
Starbåt Tom Löfstedt/Larsson, KSSS Resultat

Matchracing

Matchracing Dam    
Matchracing Ungdom Öppen    
Matchracing Öppen Johnie Berntsson, GKSS Resultat
Uppdaterad: 2017-03-13 15:04

Postadress:
Svenska Seglarförbundet
Af Pontins väg 6
115 21 Stockholm

Besöksadress:
Af Pontins väg 6
115 21 Stockholm

Kontakt:
Tel: 084590990
E-post: This is a mailto link

Se all info