Hoppa till sidans innehåll

Svenska Mästare 2013


Svenska Mästare 2013

SM-vinnarna är även kvalificerade att delta på Mästarnas Mästare 2013, den 12 - 13 oktober.

Junior-SM    
29er öppen James Olsson/Hannes Westberg, GKSS Resultat
E-jolle tjejer Johanna Bergquist, HJBK  Resultat
E-jolle killar Oscar Bengtson, RÅSS  Resultat
Kona One öppen Andrea Holm, KSSS  Resultat
Laser Radial tjej Lovisa Karlsson, HJBK  Resultat
Laser Radial kille Marcus Magnusson, NÄYC  Resultat
Laser öppen Albin Gipperth, MASS  Resultat
Optimist tjej Isabelle Bergqvist, HJBK  Resultat
Optimist kille Emil Järudd, KSSS  Resultat
RS Feva öppen Linn Dadell/Tuva Sandqvist, STOSS  Resultat
Zoom8 öppen Simon Weideskog, BOOSS  Resultat
     
Fleetrace    
606 Staffan Ek/Håkan Ek/Herman Kilsäter, KSS
Resultat
2.4mR Stellan Berlin, KSSS   
Resultat
2-Krona Oskar Röös, Asta Röös, EKS Resultat
470 dam    
470 herr    
49er    
49er FX dam    
A22 Rolf Plåt Erixon/NN/NN, Wisby SS Resultat
C55 Fredrik Karlsson/Niklas/Anna-Helena/Hannah
Resultat
CB66 Carl P Sylvan/Håkan Abenius/Victor Abenius, LESS
Resultat
Drake Martin Pålsson/Klaes Mattsson/Göran Alm, GKSS
Resultat
E-jolle Carl Ferm, RÖSS Resultat
Express Ronny Gustavsson/Viktor Planting Bergloo/Calle Hane/Staffan Laring, LSS
Resultat
Farr 30 Martin Strandberg/ Robert Szabó, KSSS  Resultat
Finnjolle Max Salminen, GKSS
Resulat
Formula 18 Niklas Nordblom/Fredrik Karlsson, KSSS
Resultat
H-båt Henrik Edman/Peder Edman/Jacob Jacobsson/Hannes Edman, MSS
Resultat
IF-båt Pontus Rosberg/Anita Rosberg/Tomas Norberg, USS
Resultat
Int One Meter    
J80 Ingemar Sundstedt/NN/NN/NN, KSSS  Resultat
Laser    
Laser Master Niklas Edler, KSSS
Resultat
Laser Radial dam    
M22 Joakim Rodebäck/Mikael Forslund/Cristoffer Hellman, TSS
Resultat
M30 Henrik Janmark/Eva Janmark/Calle Janmark, SSK
Resultat
Melges 24 Jonas Berntsson/K Bergqvist/R Carlsson/S Arvidsson, StSS Resultat
Neptunkryssare Oskar Röös/Mats Rimmö, Ekolns SK
Resultat
Nordisk Folkbåt Jan Gustafsson
Resultat
OK-jolle Thomas Hansson-Mild, SSK  Resultat 
ORC Int Patrik Forsgren, KSSS
Resultat
Rival 22 Peter Fritz/NN/NN/NN, NYSS
Resultat
RS Feva Linus Berglund/Elias Andersson, STOSS
Resultat
Snipe Patrik Jönsson/Filip Kruslock, MtSS
Resultat
Smaragd Johan Davidsson/Christer Ek/Håkan Häggström, LdSS
Resultat
Starbåt Philip Carlsson/Benjamin Pettersson, LBS
Resultat
Trissjolle Magnus Sjögren/Irma Sjögren, VJS
Resultat
     
Vindsurfing    
Formula Vind-surfing Robert Åberg, ÖWK Resultat
Kona One Andrea Holm, KSSS 
Resultat
Windsurfing Speed    
Windsurfing Speed junior    
     
Matchracing    
Match Racing Johnie Berntsson , GKSS
Resultat
Match Racing ungdom Hampus Appelgren/Tomas Westerbrand/Patrik Sturesson
 Resultat
Match Racing dam    

 

Uppdaterad: 2017-03-13 15:04

Postadress:
Svenska Seglarförbundet
Af Pontins väg 6
115 21 Stockholm

Besöksadress:
Af Pontins väg 6
115 21 Stockholm

Kontakt:
Tel: 084590990
E-post: This is a mailto link

Se all info