Hoppa till sidans innehåll

Svenska Mästare 2011


Dessa SM-vinnare kan även delta på Mästarnas Mästare 2011 den 15-16 oktober - läs mer här:

Junior-SM    
29er öppen Gustav Petterson/Marcus Anjemark, Optimistjolleklubben Timan Resultat
420 öppen seglades ej  
E-jolle tjejer Julia Gross, KSSS Resultat
E-jolle killar Hannes Westberg, Lerums SS  Resultat
Kona One öppen Kajsa Larsson, KSSS  Resultat
Laser Radial öppen Carl-Fredrik Fock, Lerums SS  Resultat
Laser öppen Jacob Lundqvist, GKSS  Resultat
Optimist tjejer Olivia Bergström, Rörviks SS  Resultat
Optimist killar Emil Järudd, KSSS  Resultat
RS Feva öppen Emil Andersson/Dennis Fonseca Karlsson, Långedrags SS Resultat
Zoom8 öppen Pontus Dahl, Boo SS  Resultat
     
Fleetrace    
606 Daniel Matsson/Johan Nyström, ÅSS  Resultat 
2.4mR Stellan Berlin, KSSS  Resultat 
2-Krona Johan Sjöstrand/David Axén, SS Hjälmaren Resultat
470 dam ej tillräckligt många startande pga för få startande  
470 herr Anton Dahlberg/Marcus Dackhammar, KSSS  Resultat
49er Jonas von Geijer/Niclas Düring, GKSS  Resultat
C55 Thomas Olsson/Jörgen Preuss, Halmstads SS Resultat
CB66 Carl P Sylvan/Håkan Abenius/Carl Fredrik Fock, Lerums SS Resultat
Drake

Jacob Wallenberg/Henrik Baltscheffsky/Carl Johan Friis/Magnus Baltscheffsky, KSSS

Resultat 

E-jolle dam Lovisa Karlsson, Hjuviks BK Resultat
E-jolle herr Marcus Höglander, Värmdö JS  Resultat
Express Lars Idmyr/Stefan Falkenberg/Peter Andersson/Henrik Ottosson Resultat
Finnjolle Johan Tillander, KSSS  Resultat
Folkbåt Bengt Jarfelt/Staffan Sollerhag/Ola Zetterberg, Vikingarnas SS Resultat
Formula 18 Thomas Ekefalt/Magnus Lövdén, KSSS  Resultat
H-båt Michael Collberg/Per Åhlby/Claes Andersson, Mariestads SK  Resultat
IF-båt Fredrik Hansson/Henrik Fällman/Mattias Alm, Björlanda Kile SS  Resultat
IOM Jimmy Hellberg Resultat
J80 Anders Lindqvist/I Sundstedt/U Kamitz/C Kjellberg, KSSS Resultat
Laser Jesper Stålheim, KSSS Resultat
Laser master Niklas Edler, KSSS  Resutat
Laser Radial dam Josefin Olsson, KSSS Resultat
M22 Ulf Myrin/Rolf Ericsson, HKKK Resultat
M30 Henrik Janmark/Calle Janmark/Eva Janmark, GöSS  Resultat
Marblehead Rolf Andersson, BSS   
Neptunkryssare Rolf Erixon/Magnus Gustavsson Resultat
OK-jolle Thomas Hansson-Mild, Umeå SS  Resultat 
ORC Int Rolf Aspholm och besättning, KSSS Resultat
RS Feva Rebecca Netzler/Linus Berglund, StoSS  Resultat
RS Tera    
Snipe Axel Edwall, GKSS  Resultat 
Smaragd Johan Davidsson/Magnus Tegström/Håkan Häggström, Långedrags SS Resultat
Starbåt Philip Carlson/Benjamin Peterson, GKSS Resultat
Trissjolle Bo Rogalin/Therése Ros, Norrköpings SS Resultat
      
Vindsurfing    
Formula Vindsurfing Per Boström, SS Åmålsviken Resultat
Kona Björn Holm, KSSS  Resultat
Speed    
Wave    
     
Matchracing    
Matchracing ungdom    
     

 

Uppdaterad: 2017-03-13 15:04

Postadress:
Svenska Seglarförbundet
Af Pontins väg 6
115 21 Stockholm

Besöksadress:
Af Pontins väg 6
115 21 Stockholm

Kontakt:
Tel: 084590990
E-post: This is a mailto link

Se all info