Hoppa till sidans innehåll

Nominering till Mästerskapen 2017


Information om anmälan till respektive mästerskap finns under

"Information Mästerskap 2017"

   
VM Spanien
   
  Killar: Anm:     Tjejer: Anm:    
1. Sebastian Knaack, RÅSS Ja   1.  Hanna Koba, JKV Ja    
2. Anton Olsson, STSS Ja   2. Alexandra Wiking, BOJK Ja     
3. Erik Lindberg, JKV Ja   3. Sofie Petersson, RÖSS Ja    
4. Albin Börjesson, RÅSS Ja    4. Ingrid Bengtsson, KKKK Ja     
5. Johan Lanner, KKKK Ja    5. Frida Asker, KKF Ja    
6. Carl Ljungren, JKV Ja   6. Julia Stålberg, HjBK Ja     
7. Sam Stenman, BOOSS Ja   7. Alice Lindberg, BoSS Ja     
8. Pontus Andersson, VÄSS Ja   8. Julia Henriksson, LBSK Ja    
9. Henrik Leijon, BOJK Ja   9. Moa Andersson, ShBS Ja    
10. Erik Lenander, KSSS Ja            
11. Henrik Abrahamsson, LJS Ja            
12. Filip Karlsson, HjBK Ja             
13. Folke Arvidsson, KKKK Ja            
14. Edvin Cedervall, VÄSS Ja            
15. Jacob Holmqvist, OTS Ja             
JEM Frankrike
   
  Killar: Anm:     Tjejer: Anm:    
1. Erik Lindberg, JKV Ja   1. Hanna Koba, JKV Ja    
2. Albin Börjesson, RÅSS Ja    2. Sofie Petersson, RÖSS Ja     
3. Carl Ljungren, JKV Ja    3. Frida Asker, KKF Ja     
4. Ture Strömberg, RÅSS Ja             
5. Gustaf Lewerth, RÅSS Ja             
6. Hugo Björklund, JKV Ja            
7. Adam Bergström, KvBS Ja             
8. Marcus Letalick, LJS Ja            
9.  Nils Brandén, BOJK Ja            
10. Gustav Peper; BOJK Ja             
11. Oscar Svensson, BOOSS Ja             
12. Gustav Granath, OTS Ja            
13. WC Simon Börjesson, RÅSS  Ja      WC = Wild Card      
JNoM i Estland    
 Alla seglare födda 1999 eller senare kan anmäla sig att deltaga på JNoM. Anmälan ska vara SEF tillhanda senast den 18/6.     
1. Johan Kylebäck, HjBK    
2. Arvid Barregren, HjBK    
3. Axel Burlin, HjBK     
4. Zoe Opendries, HjBK    
5. Holger Barsne, BOJK    
6. Gustaf Utterström, RJK    
       
Uppdaterad: 29 JUN 2017 21:39 Skribent: Anders Lundius / SEF