Hoppa till sidans innehåll

Nominering till mästerskap 2019


Info om anmälan till resp mästerskap finns under flik "Information mästerskap 2019" 
                 
  VM, Spanien              
                 
  Killar   Anm     Tjejer   Anm
1 Carl Ljunggren JKV Ja   1 Matilda Lanner KKKK Ja
2 Erik Lindberg JKV Ja   2 Ingrid Bengtsson KKKK Ja
3 Albin Börjesson RÅSS Ja   3 Alice Lindberg BOSS Ja
4 Axel Burlin HJBK Ja   4 Sofie Petersson RÖSS  
5 Jonathan Llado Krensler HJBK Ja          
6 Henrik Abrahamsson LJS Ja          
7 Sam Stenman BOOSS Ja          
8 Adam Bergström KBS Ja          
9 Nils Brandén BOJK Ja          
10 Gustaf Lewerth RÅSS Ja          
11 Karl Larsson Tinnert RJK Ja          
12 Jesper Thomasson OTS Ja          
13 Jacob Holmqvist OTS Ja          
14 Måns Viking BOJK Ja          
15 Carl Lewert RÅSS Ja          
                 
  JEM, Danmark              
                 
  Killar   Anm     Tjejer   Anm
                 
1 Axel Burlin HJBK Ja   1 Alice Lindberg BOSS Ja
2 Jonathan Llado Krensler HJBK Ja   2 Moa Wikman JKV Ja
3 Adam Bergström KBS Ja   3 Ella Backlund KBS Ja
4 Nils Brandén BOJK Ja   4 Zoe Opdendries HJBK Ja
5 Ture Strömberg RÅSS Ja   5 Saga Björklund JKV Ja
6 Karl Larsson Tinnert RJK Ja   6 Matilda Bergström KBS Ja
7 Simon Linse KSS Ja   7 Agnes Boman HJBK Ja
8 Gustav Koritz SSKA Ja          
9 Johan Kylebäck HJBK Ja          
10 Måns Wiking BOJK Ja          
11 Carl Lewert RÅSS Ja          
12 Hannibal Barsne SPP Ja          
13 Holger Barsne BOJK Ja          
WC Maximus Torstensson KBS Ja          
WC Rasmus James RÅSS            
                 
                 
  JNoM, Norge              
                 
  Killar   Anm     Tjejer   Anm
1 Johan Kylebäck HJBK Ja   1 Saga Björklund JKV Ja
2 Hannibal Barsne SPP Ja   2 Agnes Boman HJBK Ja
3 Rasmus James RÅSS     3 Olga Eskilsson VÄSS  
4 Viggo Larue KBS     4 Ella Backlund KBS Ja
5 Erik Ryrfeldt KBS Ja   5 Astrid Skogh VÄSS  
6 Svante Åberg KBS Ja   6 Klara Sörensen UKF  
7 Julius Cederlund BOJK Ja          
8 Joar Persson RÅSS            
9 Axel Sandberg RÅSS            
10 Sebastian Mildner BOJK Ja          
11 Love Strandäng HJBK Ja          
12 Vilhelm Reichmann SBK Ja          
13 Jonathan Hellman LJS            
14 Emil Casserdahl HJBK Ja          
15 Arvid Bjerkedahl SkBK            
Uppdaterad: 28 MAJ 2019 23:13 Skribent: Torbjörn Larsson
Epost: Adressen Gömd