Hoppa till innehåll

Kontakta oss

Klicka på respektive namn för kontaktuppgifter.

Kansli
 Stefan Rahm   08-459 09 98
 Förbundsdirektör/Sportchef
 Paula Karlöf   08-459 09 96
 Kanslichef
 Magnus Grävare   08-459 09 91
 Förbundskapten
 Marit Söderström Nord   08-459 09 94
 Ansvarig talangutveckling/juniorsegling
 Anders Larzon   08-459 09 92
 Utbildningsansvarig
 Åsa Blomqvist-Jonsson   08-459 09 93
 Ekonomi & administration
 Isabelle Lindsten   08-459 09 97
 Kappseglingsansvarig
 Göran Olsson   08-459 09 95
 Mätbrevsfrågor
 Theres Wolgast  
 Projektledare-Gå på Vatten
 
Styrelse
 Lena Engström  
 ordförande
 Annika Ekman  
 vice ordförande
 Patrick Lindblom  
 vice ordförande
 Victor Wallenberg  
 skattmästare
 Jonas Brandén  
 ledamot
 Marie Björling Duell   0705-510705
 ledamot
 Karin Malmcrona  
 ledamot
 Thomas Hansson-Mild  
 ledamot
 Fredrik Norén  
 ledamot
 Hans Ramne  
 ledamot
 
Arrangörskommittén
 Morgan Sundén   0706-750348
 Ordförande
 Patrik Schander   0705-230395
 ledamot/sekreterare
 Hans Peter Hylander   0709-466665
 ledamot
 Bo Samuelsson   070-7193619
 ledamot
 Desiree Ernestad  
 ledamot
 
Matchracing - arbetsgrupp
 Björn Sandell  
 sammankallande
 Tommy Lennhamn  
 Mattias Dahlström  
 
Distans-/havskappsegling - arbetsgrupp
 
Regelkommittén
 Mats Skoting   070-520 73 38
 Ordförande
 Christina Örtendahl  
 vice ordförande
 Pia Wahren  
 sekreterare
 Charlotte Greppe  
 ledamot
 Bo Samuelsson  
 ledamot
 Martin Corin  
 ledamot
 Håkan Larsson  
 Ledamot
 Aina Hellman Jurander  
 ledamot
 
Junior- och ungdomskommittén
 Jonas Brandén  
 Ordförande
 Torbjörn Berglund  
 Mats Karlsson  
 Emelie Lindström   0700-900346
 Magnus Nordström   0703-211764
 
Tekniska kommittén
 Jan Dejmo  
 ordförande
 Eva Andersson  
 ledamot - arrangemang
 Tommy Andersson  
 ledamot - utbildning
 Sten Edholm  
 ledamot - säkerhet
 Marek Janiec  
 ledamot - klassregler
 Per Lindell  
 ledamot - SRS
 Jimmy Hellberg  
 ledamot
 Trond Reimers  
 ordförande i SRS-gruppen
 
SRS - gruppen
 Trond Reimers  
 Ordföande
 Tommy Andersson  
 ledamot
 Tommy Björkqvist  
 leamot
 Lars Möller  
 ledamot
 
SRS - tekniska gruppen
 Per Lindell  
 Ordförande
 Jimmy Helllberg  
 ledamot
 
Internationella rådet
 Annika Ekman  
 Nordic Sailing Federation
 Stefan Rahm   +46 8 4590998
 ISAF Event Committe, Nordic Sailing Federation
 Jan Dejmo   031-876086
 Equipment Committee, Equipment Control Sub-committe och Class Rules Sub-committee
 Hans Peter Hylander  
 ISAF Race Management Sub-Committee
 Sten Edholm  
 Oceanic and Offshore Committee och Special Reg Sub-committee
 Emma Hallén   08-717 3959
 IFDS Development Committee
 
Historiska utskottet
 Bobby Cyrus  
 Ordförande
 Lennart Runemo   08-571 544 45
 ledamot
 Börje Larsson  
 ledamot
 Maivor Bergau  
 ledamot
 Niclas Skärlund  
 ledamot
 Per Thelander  
 ledamot
 Eva Berglund-Thörnblom  
 ledamot
 Olle Bengtsson  
 ledamot
 Nils Virving  
 ledamot
 
Seglare med funktionsnedsättning - Arbetsgrupp
 Ia Kjellsdotter  
 sammankallande
 Marie Båge  
 ledamot
 Emma Hallén   08-717 3959
 Adjungerad
 
Disciplinnämnden
 Martin Corin  
 Ordförande
 Per Henrik Adrian  
 ledamot
 Sten Gejrot  
 ledamot
 Mikael Gustafsson  
 ledamot
 
Valnämnd
 Michael Persson   0705-889678
 ordförande
 Kristina Jönsson  
 ledamot
 Anna Klange  
 ledamot
 Gert-Ove Forsberg  
 ledamot
 Stefan Nordström  
 ledamot
 

Tillbaka

Ta ett steg bakåt

Samarbetspartners

USM i matchracing

Logga USM

Nominera! - utmärkel...

Jesper-pa-pallen-Martinez-studio-2_webb

Svenska Mästare 2014

vinnare

Läs Svensk Segelspor...

svensksegelsport_webb

SWE Sailing Partners

SSP_Pantone_POS-135

Nyhetsbrev - Klubb

nyhetsbrev bild smal