Hoppa till sidans innehåll

Resultatarkiv


Här hittar du resultat från Liros Cup Skåne samt Distriktsmästerskap nedan.
Du kan behöva uppdatera din webbläsare om inte senaste resultatet finns med.

 Distriktsmästare Skåne

År Optimist E-jolle Laser S/Laser R 29er RS Feva Zoom8
2019 Leo Birgersson, MSS Karl Larsson Tinnert, RJK Olof Lundqvist, MSS Wilhelm Enjin/Emil Gustavsson, LBS Emma Berg/Sigrid Blandford, LerSS För få deltagare
2018 Philip Björkman, MSS

Nils Brandén, BOJK

För få deltagare Otto Berg/Douglas Dahlin, LerSS Emma Berg/Sigrid Blandford, LerSS Sofia Delander, RJK
2017

Alice Bergelin,

LerSS

Henrik Leijon,

BOJK

För få deltagare Otto Berg/Douglas Dahlin, LerSS För få deltagare  Wilhelm Enjin, SSP
2016 Louise Zetterström, BOSS Alexandra Wiking, BOJK Paul Gaskell-Brown, RJK      
2015 Nils Brandén, BOJK Alexandra Wiking, BOJK Paul Gaskell-Brown, RJK      
2014 Gustav Peper, BOJK Gustav Tindberg, BOJK

Pierre Grönberg, HYC/André Olsson, RJK.

     
2013 Alexandra Wiking, BOJK Gustav Tindberg, BOJK

Henrik Eriksson, MSS/David Axén, ÄSSS

     
2012 Alexandra Wiking, BOJK David Axén, ÄSSS

Jacob Munck af Rosenschöld, LbSK/Albin Olsson, RJK

     
2011 Vidar Åsly, BOJK David Axén, ÄSSS

Henrik Eriksson, MSS/Adam Gustafsson, ÄSSS

     
2010 André Camming, LbSK Leo Alsved, LbSK Adam Gustafsson, ÄSSS      
2009 Rasmus Rosengren, MSS Carl Hagberg, LbSK Niklas Areschoug, ÄSSS      
2008 Rasmus Rosengren, MSS Carl Hagberg, LbSK Max Salminen, SSP      
2007 Anna Hagberg, LbSK Mårten Wikner, RJK Max Salminen, SSP      
2006 Anna Hagberg, LbSK Viktor Bolmgren, WBS Jonatan Norrman, SSP      
2005 Otto Stael von Holstein, BOJK Filip Bolmgren, WBS Jesper Stålheim, ÄSSS      
2004 Otto Stael von Holstein, BOJK Filip Bolmgren, WBS För få deltagare      
2003 Magnus Rasmusson, RJK Carl Wikner, RJK Jens Allroth, HYC      
2002 Fredrik Mårtensson, RJK Carl Wikner, RJK Johan Nilsson, HBK      
2001 Kajsa Brange, ÄSSS Emma Jönsson, RJK Filip Nilsson, BBSS      
2000 Kajsa Brange, ÄSSS Johan Persson, ÄSSS  -       
1999 Simon Bolmgren, RJK Mårten Skällenäs, LbSK  -       
1998 Caroline Åberg, RJK Robert Winther, BOSS  -       
1997 DM INSTÄLLT DM INSTÄLLT DM INSTÄLLT      
1996 Filip Olsson, BOJK Peter Santén, FBK  -       
1995 Johanna Sellergren, RJK Peter Santén, FBK  -       
1994 Peter Backe, RJK Martin Strandberg, FBK  -       
1993 Christian Bergentoft, BOJK Martin Strandberg, FBK  -       
1992 Jonatan Singman, BOJK Niklas Edler, BOJK  -       
Uppdaterad: 19 NOV 2019 10:49 Skribent: Oscar Johansson

Postadress:
Skånes Seglarförbund
Skånes Seglarförbund, Hyllie Stationstorg 2
215 32 Malmö

Besöksadress:
Malmö Arena, Hyllie Stationstorg 2
215 32 Malmö

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info